Çevre Yönetimi Hizmetleri

<< Hizmetlerimiz

Çevre Yönetimi Hizmetleri

ISO 14064 Sera Gazlarına ilişkin standart; Uluslararası Standartlar Örgütü (International Organization for Standardization – ISO) tarafından geliştirilmiş olan ISO 14000 Çevre Yönetimi standartları arasında yer almaktadır.

ISO 14064 Standardı 

İklim değişikliğine neden olan sera gazlarının kuruluşlarda izlenmesi, raporlanması ve doğrulanması konusunda düzenlenmiş uluslararası bir standarttır. Diğer bir deyişle; kuruluşların karbon ayak izlerinin uluslararası standartlara uygun bir biçimde hesaplanmasıdır.

ISO 14064-1 Sera Gazı Envanteri Hesaplama ve Doğrulama Yönetim Sistemi  

Kuruluşlarda sera gazı envanterlerinin tasarlanması, geliştirilmesi, raporlanması ve sera gazlarının kuruluşlardan uzaklaştırılması için gerekli olan prensipleri detaylandırır. Kapsamın belirlenmesi, emisyon kaynak ve yutaklarının belirlenmesi, emisyon miktarlarının ölçümlenmesi ve uzaklaştırılması ya da tutulması ve sera gazlarının yönetilmesi için kurum faaliyetlerinin tespit edilmesi için gereklilikleri kapsar.

Sera gazlarını hesaplamak ve yönetmek isteyen kuruluşlara ISO 14064-1:2006 Sera Gazı Envanteri Hesaplama ve Doğrulama Yönetim Sistemi kapsamında danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Çevre Yönetim Hizmetleri